Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

>BELETRIE>KRIMI>Pššt
AKCE
První kriminální případ tajemné vyšetřovatelky Grace Allendalové - nové policejní posily v městečku Stoke-on-Trent, která je odhodlaná prosadit spravedlnost, ať to stojí, co to stojí.

Kniha PŠŠT je založena na plynulém metodickém vyšetřování jednotlivých zločinů v kombinaci s tíživými zápisky z minulosti, které vás pohltí svojí syrovostí a reálností.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 29.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců, Výrobce / značka: KATTO

Ostatní s tímto titulem také koupili

Stoke News informuje: Ve Stoke-on-Trentu již není bezpečno. Vrah znovu udeřil.

Když byl George Steele zavražděn, naskytla se Grace Allendalové příležitost vrátit se do rodného města, odkud s matkou před více než 20 lety za dramatických okolností utekly. Grace ví, že její návrat není vítaný, a tím méně, když je členkou policejního sboru. Rodina Steelova je ve Stoke známá svými nekalými praktikami a násilím, standardními prostředky k dosažení cíle. Dojde k první vraždě a Grace je povolána k vyšetřování případu, který ji zavede nebezpečně blízko vlivu rodiny Steelovy. Když Grace najde první anonymní balíček, je jí jasné, že hra začala a že stojí tváří v tvář nejen důmyslnému vrahovi, ale také své minulosti. S počtem přibývajících vražd Grace pochopí, že pokud chce případ Wedgwood vyřešit, je načase odkrýt všechny karty, ať to stojí cokoliv.

Kniha získala ve světě značně kladná hodnocení od renomovaných autorů:

Chytilo mě to hned na první stránce – a nepustilo až do napínavého konce!
Robert Bryndza

Mistrovský kousek! Plný kliček, tajných zákoutí a překvapení!
Angela Marsons

Knížky Mel Sherratt jsou stejně chytré a ostře broušené jako její hrdinky.
Cara Hunter

Mel Sherratt je nová královna realistických policejních detektivek.
C. L. Taylor

Překvapivé zvraty a notná dávka napětí!
Rachel Abbott

Člověk napětím sotva dýchá! Miluji, jak Mel Sherratt píše!
Angela Clarke

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Mel Sherratt
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 16.12.2019
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 978-80-7402-396-5
Jazyk: Český
Počet stran: 340
Pořadí v sérii: 1
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Grace Allendalová je sympatická vyšetřovatelka s temnou minulostí, která je trnem v oku svým novým kolegům. Rodinné stigma ji dohání na každém kroku, ale PŠŠT… o tom se nemluví. A jen tak mezi námi – tahle detektivka je vážně dobrá 😉 .

Grace Allendalová se vrací do svého rodného města, kde strávila své dětství poznamenané utrpením a traumatem. Je členkou policejního sboru a jako na potvoru hned její první vyšetřování se bytostně týká jí samotné a na světlo se derou skutečnosti, na které už chtěla navždy zapomenout. V ohnisku policejního zájmu je rodina Steelova, která ve Stoke přebrala roli lokální mafie a její praktiky se hemží násilím a levárnami. Vraždy, které se vyrojí, jsou provedené velmi rychle za sebou. Má pachatel důvod spěchat, anebo v něm pouze narůstá vztek? Grace za posledních čtrnáct dní ve Stoke už slyšela spoustu lží a navíc se kdosi snaží mermomocí oživit v ní bolestné vzpomínky, které už dávno pohřbila. Přišel čas, aby se obnažila až na kost, i když jí to možná bude stát místo u policie.

Detektivka s neobvyklým názvem Pššt je prvním dílem ze série Grace Allendale. Hned po prvotním pohledu na knihu je vám jasné, že tento krimi příběh by mohl být opravdu zajímavý. A může za to obálka knihy i celkové zpracování, které se vyloženě vydařilo. Obsah uvnitř knihy vás nenechá na pochybách, že se vám do rukou dostala další zajímavá detektivní série, která se netváří tuctově.

Děj plyne svižným tempem, o dynamiku se starají vraždy i vyšetřování a nezbytná „třešnička na dortu“ pak připadne sympatické seržantce Allendalové. Grace vám sedne na první dobrou. Obyčejná ženská, s kterou se život nemazlil, dokáže být za drsňačku, ale zároveň i jí občas přepadnou slzy smutku a autorka se nebojí tuto ženskou „slabost“ přiznat. Mel Sherratt vám nakombinovala vyprávění plné napětí s vynikající charakteristikou všech zúčastněných postav.

Vražedná zápletka není nijak výjimečná, je uchopena trochu plochým způsobem a v některých případech je i lehce nedotažená, ovšem tam kde autorka ubrala plyn, přidala na atraktivitě ve formě odhalování tajemství hlavní hrdinky Grace. Chvílemi dokonce tato linka jasně převažovala nad detektivní zápletkou a rozhodně to nebylo na škodu. Takže i když se dá od poloviny knihy vytušit, kdo za vším stojí, autorka si pro své čtenáře přece jenom připravila nějaké to překvapení a musím říct, že mě zmátla dokonale. Navíc spisovatelka Mel Sherratt myslela i na nás ženy a vložila do příběhu i trochu romantické linky.

    „Pořád nemůžu uvěřit, že je mrtvý,“ vmísil se do hovoru Ray. „Byl to tak milý člověk.“ Grace na to nic neřekla. Co mohla taky říct? Nikdy nemůžete vědět, co se děje za zavřenými dveřmi. Každý má svá tajemství.

Kniha Pššt je důkazem, že i přes absenci brutálních popisů vražd, úchylných zabijáků a vyšetřovatelů – ztroskotanců, se dá napsat kvalitní detektivka, která oplývá chytrostí, překvapivými zvraty i notnou dávkou napětí. Další díl si rozhodně nenechám ujít.

 

Hodnocení: 89 %

@knihazaknihou, Veronika Esserová

https://knihazaknihou.cz/psst/

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
PŠŠT | computermedia.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://computermedia.cz/
https://computermedia.cz/psst?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!