Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

>BELETRIE>PSYCHOTHRILLERY>Smrt u Zavěšený skály

Smrt u Zavěšený skály

Gregg Dunnett

AKCE
Nebude to dobré. Věř mi.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 29.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Když si tři kluci na pláži u Zavěšený skály slíbí, že o ní neřeknou živé duši, ani netuší, jaký sled událostí přísahou spustí. Jenže slib bez rozmyslu je nakonec může zničit.

Mladé psycholožce Natálii se zhroutí život, když za nevyjasněných okolností přijde o manžela. Všichni věří, že jde o tragickou nehodu. Tajemný telefonát po letech ji však přiměje začít pátrat na vlastní pěst. Rozhodne se zjistit pravdu. Ale ne vždy je na ni člověk připraven.

A pak všechno nabere až nečekaně rychlý spád... Jenže čas už nemůžete vrátit zpět… 

Dvě odlišné dějové linky. Dva různé příběhy. A přece mají něco společného.

Zjistíte pravdu dřív, než dojdete na konec? A dali byste za svou teorii ruku do ohně?

Smrt u Zavěšený skály je působivý, inteligentní thriller, vyprávěný promyšleným a napínavým stylem Gregga Dunnetta, který čtenáře donutí přemýšlet nad příběhem, jako by byl jeho součástí.


Výběr z recenzí:

Na konci, úplně na poslední stránce, jsem zůstala zírat s otevřenou pusou a začala si přehrávat, co všechno vím a co to „sakra“ znamená.

-
Pokud máte chuť na opravdu dobrý psychothriller, který má vše, co mít má, který je napsán tak, že autor ví, o čem píše, který bude působit inteligentně, reálně, hodnověrně, a hlavně napínavě, tak se rozhodně podívejte na tento povedený kousek. Věřím, že nebudete litovat.
Zdroj: http://daramegan.cz/recenze/smrt-u-zaveseny-skaly-gregg-dunnett/

Ze stejné kategorie

Autor: Gregg Dunnett
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 25.11.2020
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 978-80-7402-424-5
Jazyk: Český
Počet stran: 360
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Recenze serveru daramegan.cz

„Za mysem mělo pobřeží jiný ráz. Vypadalo to tam dost zvláštně. Hleděli jsme na další malou zátoku. Z vnitrozemí sem sestupovala malá rokle, jejíž svahy byly mnohem strmější, podobné spíš srázům pobřežního útesu než stranám údolí, takže to zátoku dokonale krylo, jak z pevniny, tak vlastně i od moře. Na severní straně měla rokle – spíš tedy kaňon – jednu zvláštnost: část skalní stěny se odtrhla, ale nespadla úplně, takže to vypadalo, jako když těsně nad zemí visí obrovská hora kamene.“

Když si tři kluci na pláži u Zavěšený skály slíbí, že o ní neřeknou živé duši, ani netuší, jaký sled událostí přísahou spustí. Jenže slib bez rozmyslu je nakonec může zničit.
Mladé psycholožce Natálii se zhroutí život, když za nevyjasněných okolností přijde o manžela. Všichni věří, že jde o tragickou nehodu. Tajemný telefonát po letech ji však přiměje začít pátrat na vlastní pěst. Rozhodne se zjistit pravdu. Ale ne vždy je na ni člověk připraven.
A pak všechno nabere až nečekaně rychlý spád… Jenže čas už nemůžete vrátit zpět…
Dvě odlišné dějové linky. Dva různé příběhy. A přece mají něco společného.
Zjistíte pravdu dřív, než dojdete na konec? A dali byste za svou teorii ruku do ohně?
Smrt u Zavěšený skály je působivý, inteligentní thriller, vyprávěný promyšleným a napínavým stylem Gregga Dunnetta, který čtenáře donutí přemýšlet nad příběhem, jako by byl jeho součástí.

V dubnu tohoto roku jsem vám představila knihu Smrtící útes od autora jménem Gregg Dunnett. Brala jsem ji jako jeden z nejlepších psychothrillerů, který jsem kdy četla, takže je vám asi jasné, proč jsem se pustila do dalšího příběhu z pera stejného autora, s názvem Smrt u Zavěšený skály. Takže se pojďte podívat na to, jaká je horká novinka z Katto.cz.

Když se začtete do prvních stránek, budete mít pocit, jakoby jste se ocitli v partě mladých náctiletých kluků, kteří nemají v hlavě nic jiného než surfování a holky. A když píšu, že se tam ocitnete, tak tam fakt budete. Autorův styl je naprosto fenomenální, působí na mne reálně, ani u jeho první knihy jsem nedýchala, teď tomu nebylo jinak.
Jenže si budete říkat, sakra, kde je nějaká zápletka? Něco, co z knihy Smrt u Zavěšený skály udělá psychothriller? A najednou bum!
V tu chvíli, kdy začnete pochybovat, autor přitvrdí. Objeví se druhá dějová linka, s Natalií v čele, která vám bude vyprávět, jak se seznámila se svým mužem. A jak se nevrátil ze surfování.

Aha!? Už vám to začíná být podezřelé? Už začínáte pobírat, co budou mít obě dějové linky společné? Ale ne, nebudou. Jen vás zkouším. 
Natalie je mladá žena, které se „ztratí“ manžel, když odjede surfovat. Po několika letech ovšem přijme hovor, který ji nejen, že šokuje, ale také donutit přemýšlet, jestli všechno není a nebylo jinak.
A na druhé straně od Natalie je parta tří mladíků, Jesse, John a Darren, kteří milují surfování. Jenže žádné vlny, které by sjížděli, nejsou v dohledu. Jen do chvíle, než objeví zátoku, kterou pojmenují u Zavěšený skály a slíbí si, že nikomu o ni neřeknou, aby všechny ty vlny mohli sjíždět jen oni tři. Ovšem díky tomuto slibu poté dojde k té nejtragičtější události, jež je v lidském životě možná.

A víte, co bylo na knize Smrt u Zavěšený skály nejlepší? Právě to, jak se obě dějové linky, které spolu nemají nic společného, podařilo „tak nějak“ propojit a autor vytvořil příběh, který mi opět uhranul. Mám pocit, že mimo Roberta Bryndzy mám svého nového oblíbeného spisovatele. Už jen pro to, jakým stylem píše. Ač má některé delší popisy, které bych u jiných autorů pojmenovala jako zbytečné kudrlinky, u něj mi to nevadí, ba naopak to naprosto kvituju a jsem spokojená. S každým slovem, písmenem, i čárkou. 

„Nic podobného jsem ještě nikdy neviděl. Jenom ve filmech nebo v telce. Stěny měly dřevěné obložení a nad ním visely staré obrazy, fakt obrovské. Byly utopené v šeru, ale jasně jsem viděl, že mají vyřezávané zlacené rámy, jaké člověk zná spíš z muzea.
Svítilo tam několik světel, velkých mosazných lamp se stojany, ale místnost byla tak rozlehlá, že v ní bylo stejně přítmí. V jedné ze zdí stál obrovský krb, hořel v něm oheň a k ohni bylo přisunuté křeslo. Muž, který v něm seděl, buď spal, nebo umřel.“

Smrt u Zavěšený skály je druhým psychothrillerem, který u nás autorovi vyšel. A musím konstatovat, že je stejně povedený jako jeho předchůdce.
Na konci, úplně na poslední stránce, jsem zůstala zírat s otevřenou pusou a začala si přehrávat, co všechno vím a co to „sakra“ znamená. Gregg Dunnett mi už jednou ukázal, že jeho vyprávění má promyšlený děj, který se propojí v neočekávaném okamžiku a tady to potvrdil.

Dalším obrovským plusem, který u knihy Smrt u Zavěšený skály chci zmínit je ta, že dějová linka tří mladých surfařů vypráví opět „dítě“. Dvanáctiletý Jesse a klobouk dolů, jak dokázal autor ukázat svou empatii, aby hlavní hrdinové působili na svůj věk, aby nic nebylo přehnané a vše působilo reálně, prostě a jednoduše tak, abyste si řekli, že tihle tři kluci klidně můžou někde doopravdy existovat.

A ještě bych ráda zmínila děj, který je v tomto příběhu hodně stupňován. Je to jako by si autor se mnou hrál na kočku a myyš. Dá mi něco, čeho se chytnu, a pak mě tak nějak líně provází pár stránkami, aby mi zase hodil návnadu a opět ji nechal uniknout.
Konce některých kapitol byly fakt „šílené“, kolikrát jsem si řekla, že by mi stačila věta a já mohla na pár minut přestat číst, jenže s tím, jak ty kapitoly ukončoval to nehrozilo. A proto jsem Smrt u Zavěšený skály přečetla téměř na jeden zátah.

Pokud máte chuť na opravdu dobrý psychothriller, který má vše, co mít má, který je napsán tak, že autor ví, o čem píše, který bude působit inteligentně, reálně, hodnověrně, a hlavně napínavě, tak se rozhodně podívejte na tento povedený kousek. Věřím, že nebudete litovat.

Hodnocení: 5***** 100%
Zdroj recenze: http://daramegan.cz/recenze/smrt-u-zaveseny-skaly-gregg-dunnett/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru knihazaknihou.cz

Další skvělý psychothriller vyslalo do světa nakladatelství Katto a jedná se o novou knihu Gregga Dunnetta s názvem SMRT U ZAVĚŠENÝ SKÁLY. Příběh je opět vyprávěn očima malého chlapce a vám se bude tajit dech. Tohle se stát nemělo, vážně ne…

Jessemu je dvanáct let, když se přistěhuje se svoji matkou do Anglie. Žili v Austrálii, ale po tragické smrti otce se rozhodli začít nový život na jiném místě. Vlastní kemp, o který se starají, ale nejdůležitější je jeho poloha. Nachází se u moře, které omývají vlny jako dělané k surfování a Jesse surfování miluje. V moři na prkně nachází své dva nejlepší kamarády – Johna a Darrena. Spolu objeví soukromou pláž, kterou si nazvou u Zavěšený skály a jejich tajný slib, že se nikdo nesmí o tomto místě dozvědět, odstartuje události, které naberou nebezpečný rozměr.

Natálie je mladá psycholožka, které se právě zhroutil život. Její manžel odjede na víkend a už se nikdy nevrátí. Všichni ho považují za mrtvého a Natálie se pomalu vzpamatovává z šoku. Uplyne osm let, když se jí osud opět připomene jedním telefonátem. Našla se peněženka jejího manžela, ale úplně na jiném místě, než se předpokládalo. Natálie se rozhodne pátrat na vlastní pěst a zjistit pravdu o smrti svého manžela. I kdyby byla sebevíc děsivá…

Psychothriller Smrt u Zavěšený skály vás opět dostane svou vystavěnou zápletkou, kde nic není takové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Specifický neotřelý prvek tohoto autora – vyprávění příběhu očima malého chlapce – vás nadchne svou formou a vtáhne do výjimečného příběhu plného nebezpečných psychologických hrátek.

Příběh je vyprávěn ve dvou dějových linkách, které se ke konci protnou, aby vyjevily temné tajemství nečekaných rozměrů. První dějovou linii obstarává chlapec Jesse, je vyprávěna ich-formou a vtáhne vás do pocitů chlapce, který vnímá dění kolem sebe rozporuplným pohledem. Jednou nohou je ještě v dětství, ale druhou už našlapuje do dospělého světa, v kterém se nikdo s ničím nepárá. Druhá dějová linie je vyprávěna er-formou a sleduje pátrání Natálie po svém muži, při čemž odkrývá nejen její seznámení s manželem, ale i životní omyly.

Hned na začátku knihy vás autor hodí do děsivé události, při které přijde otec Jesseho o život, po té už sledujete pozvolné vyprávění, které ve vás zanechává pocit nevinného příběhu dospívajícího chlapce. Postupem času autor přidává na síle a to, co dokáže udělat se závěrečnou pasáží je hotové peklo. Celý doposud vystavěný děj obrátí vzhůru nohama a před vámi se rozprostře detailně promyšlený záměr, který vás šokuje a odzbrojí.

Gregg Dunnett je milovníkem moře a surfování a tuto zálibu přenáší do svých knih natolik bravurně, že dostanete chuť popadnout prkno, sjet si obří vlnu a nechat se unášet silou burácející vodní masy. Jeho popisy prostředí obklopené mořem a surfováním patří mezi to nejlepší, co se vám od knihy dostane a spolu s vystavěným dějem, který má tajemnou atmosféru, očekáváte sled událostí, jež slibují vzrušující nebezpečí a napětí.

Byly dny, kdy žádné nešly, moře se vzdouvalo špatným směrem nebo bylo zrovna málo vody. Nebo dny, kdy nás moře děsilo, vlny sem hnala nějaká blízká bouře a vody bylo naopak moc. Taky byly dny, kdy byly vlny slabota a my odcházeli zklamaní. Ale to bylo málokdy. Zcela výjimečně. Většinou byl point u Zavěšený skály kurevsky dobrej. A jen a jen náš.

A tak jsme si v tom našem soukromém ráji několik let takhle surfovali a baštili humry na másle a grilované ryby. A říkám vám: Kdyby nám to vydrželo, mohli jsme všichni tři normálně vyrůst a stát se obyčejnými, slušnými lidmi. No jo, kdyby… Slyšíš, Johne? Jenže to bys to nesměl všechno posrat.Od autora Gregga Dunnetta jsem četla už jeho předchozí knihu Smrtící útes a musím říct, že se mi líbila o fous víc. Bylo to větší psycho a celé vyústění vás doslova semlelo, ale i tato kniha nese jeho nezaměnitelné stopy, které vás připoutají ke stránkám a nenechají vydechnout. Autor svým čtenářům zamotal hlavu takovým způsobem, že musel napsat ještě doslov, v kterém vysvětluje některé události. Pro mě celkem zbytečně, myslím, že napsal vše tak, jak mělo být a já s tím rozhodně problém neměla.

Pokud si chcete přečíst neotřelý psychothriller, pak určitě sáhněte po knize Smrt u Zavěšený skály, budete spokojeni.

Hodnocení: 94 %
Zdroj recenze: https://knihazaknihou.cz/smrt-u-zaveseny-skaly/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru: zaostrenonaknihy.cz

Po skvělém Smrtícím útesu od téhož autora jsem si nemohla nechat ujít ani jeho novinku, kterou vydalo nakladatelství Katto, Smrt u Zavěšený skály.

I tentokrát autor propůjčil slovo při vyprávění třináctiletému chlapci jménem Jesse, který se za tragických okolností otcova úmrtí, jež se odehrály v domovské Austrálii, musel znenadání odstěhovat na pobřeží středního Walesu. Jeho matka tu koupila rekreační středisko a Jessemu nezbylo, než se přizpůsobit novému životu. Brzy se seznámí s dalšími dvěma kluky, s nimiž má společného koníčka – surfování. Když objeví nedotčenou pláž u Zavěšený skály, slíbí si, že o ní neřeknou živé duši. Jde však udržet tajemství i za vyhrocených situací?

druhé dějové linii sleduje čtenář mladou psycholožku Natálii, která přijde za nevyjasněných okolností o manžela. Odjel surfovat a zřejmě v moři přišel o život. Po letech jí však zavolá člověk, který údajně našel manželovu peněženku, ale v místech daleko od místa tragédie. Rozhodne se pátrat na vlastní pěst. Děj nabere nečekaný spád a některá rozhodnutí už se nedají vrátit zpět.

Co mají tyto dvě dějové linie společného?

Už v předchozí knize autor ukázal, že je skvělý vypravěč a v této to jen potvrdil. Zpočátku se tvářící dobrodružný příběh s partou tří kluků a nadšeného surfování se změní v napínavý psychothriller, který vás při konečném rozuzlení překvapí.

Tentokrát však musím své hodnocení o jednu hvězdičku snížit, protože Smrtící útes byl prostě lepší. Tato kniha je také velmi dobrá, ale po sto přečtených stranách jsem zjistila, že čtu vážně jen dobrodružný příběh party kluků, v němž se nic zásadního neděje. Chápu však, že si autor připravoval půdu pro situace, kterým nebylo vyhnutí. 

Vyzdvihnout však musím autorovy popisy surfování, mořských vln, přírody a celkově letní atmosféry, která panovala, a to jak v Austrálii, tak i ve Walesu. Člověk si při čtení připadal, že se ocitl spolu s postavami na stejném místě a prožívá totéž, co ony.

Zhruba za polovinou se však příběh tří kluků vyhrotí a nevinnému dobrodružství je nadobro konec. Partu tato událost rozdělí navždy a už nikdy nebude nic takové, jaké to bylo dřív.

Závěrečná třetina nabere šílené tempo, sled událostí dospěje do bodu, kdy už nebude cesty zpět a čtenář se nebude stačit divit, protože jeden zvrat bude střídat druhý. A zaručuji vám, že epilog vám nasadí dalšího brouka do hlavy, kterého se jen tak nezbavíte. Zpětně vám dojde spousta věcí a najednou budete mít z knihy a příběhu úplně jiný pocit.

Přesto se v doslovu dozvíte autorův záměr, jak byl příběh myšlen a že děj není jednoznačný, byť se tak tváří. Poprvé jsem se tak setkala u tohoto žánru s autorovým vysvětlením na závěr, které si údajně vyžádali jeho čtenáři. Na jednu stranu autora chápu, na druhou mi přišel víceméně nadbytečný. Takhle bych si po přečtení lámala hlavu, závěr bych si přečetla vícekrát a vyvodila si vlastní úsudek. Každopádně radím, nečtěte si jej dopředu!

Smrtícím útesem si mě autor získal, Smrtí u Zavěšený skály mi jen potvrdil, že je velmi podmanivý vypravěč se smyslem pro vykreslení zajímavých a především plastických postav s realistickými psychologickými profily, které vám ožívají před očima, ale také dokáže věrohodně popsat moře i s jeho nástrahami a krásami, krajinu a místo, kde se děj odehrává, a samozřejmě nechybí ani dostatečná dávka napětí a napínavých scén.

Byť mám k této konkrétní knize drobné výhrady spojené s pomalejším plynutím děje, nic to nemění na tom, že jsem si autora oblíbila a nenechám si uniknout žádnou další jeho knihu.

Pokud hledáte zajímavý a neotřelý psychologický thriller s věrně popsanými postavami, situacemi i kulisami, rozhodně se zaměřte na Gregga Dunnetta, který všemi uvedenými výčty disponuje.

Hodnocení: 4****
Zdroj recenze: http://zaostrenonaknihy.cz/recenze/recenze-smrt-u-zaveseny-skaly-gregg-dunnett/

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Smrt u Zavěšený skály | computermedia.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://computermedia.cz/
https://computermedia.cz/smrt-u-zaveseny-skaly?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!