>UČEBNICE>Učebnice Základní škola>Informatika>DVD Cesta do hlubin internetu

DVD Cesta do hlubin internetu

kolektiv autorů

Jak vznikl internet? Jak jsou mezi sebou propojeny jednotlivé servery? Jak vlastně pracuje internet a jak je možné, že můžeme stahovat internetové stránky až z druhého konce planety?
další informace
SKLADEM 4 ks
Můžete mít: 30.5.2024 (více informací)
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Nosič: DVD 
Délka: 35 
Vydání: první 
Vydáno: 12/2006

Pořad "Internet - cesta do hlubin internetu" je zaměřen především na teorii a princip fungování internetu. Díky 3D počítačové animaci se stanete paketem v internetu, který uzel od uzlu putuje mezi jednotlivými servery. Pochopíte, jak internet pracuje, jak se stahují stránky ze vzdálených serverů a jak se do internetu může připojit obyčejný uživatel. Tento díl je ideální pomůckou v úvodních hodinách o internetu. Namísto teoretického výkladu pedagoga mají žáci přísun graficky zpracovaných informací s názorným vysvětlením.

Pořad zahrnuje tyto oblasti:
- Historie internetu
- Jak internet funguje
- WWW adresa
- Domény
- Internetová stránka
- Připojení k internetu
- Proxy server
- FireWall
- Intranet

Pozor, BONUS. Součástí tohoto pořadu je i jedinečná reportáž ze serverovny a technického zázemí portálu Seznam.cz. V této reportáži se podíváte na místa, kam za normálních okolností nemá nikdo přístup. Uvidíte, kde jsou uložena data Seznamu nebo Vaše e-maily. Podíváte se přímo do „zákulisí“ největšího portálu v České republice. Prozradíme Vám, kolik počítačů tvoří server Seznam.cz, jaká je celková disková kapacita serveru, jaké neuvěřitelné množství elektrické energie potřebují servery k fungování a kolik lidí se o systém v každém okamžiku stará.

Pořad lze objednat jak ve formátu DVD.


Technická podpora – SW přehrávač videa:

Primárně je titul určen k přehrávání ve stolních DVD přehrávačích, ovšem bez problémů jej můžete přehrávat i v počítači. V případě, že nemáte k dispozici některý ze softwarů pro přehrávání DVD disků (jsou dodávané s DVD mechanikami, např. Power DVD), můžete využít alternativních programů. Windows Media Player není příliš vhodný, protože nedokáže pracovat s navigačním menu. 

TIP –  alternativní video přehrávače:

1. Media Player Classic Home Cinema (bezplatná GNU/GPL verze, společnost SourceForge.NET) – k dispozici jsou verze pro 32 i 64bitové verze Windows. Podporuje přehrávání celé řady obvyklých video a audioformátů.
Prostředí Media Player Classic Home Cinema můžete stáhnou ze stránek: https://mpc-hc.org/

2. VLC Media Player – představuje další možnost kvalitního SW video přehrávače. VLC Media Player je open-source multiplatformní multimediální přehrávač s otevřeným zdrojovým kódem. Je schopen přehrát většinu multimediálních souborů, DVD, audio CD, VCD a různých proudových protokolů.
Prostředí VLC Media Player můžete stáhnou ze stránek: https://www.videolan.org/vlc/index.cs.html

Ze stejné kategorie

Autor: kolektiv autorů
Datový nosič: Ano
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni, produkt zakoupili a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
DVD Cesta do hlubin internetu | computermedia.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://computermedia.cz/
https://computermedia.cz/dvd-cesta-do-hlubin-internetu?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!